Novinarska sekcija

Novinarska sekcija je osnovana 2005. godine.
Osnivač i koordinator sekcije je profesorka srpskog jezika i književnosti Maja Vuksanović, a članovi sekcije učenici od 5. do 8. razreda.
Zadaci sekcije:

• upoznavanje učenika sa osnovnim novinarskim vrstama i njihovim izražajnim sredstvima;
  • razvijanje analitičkog i kritičkog mišljenja u tekstovima koje pišu, ali i kroz komentare ostalih članova novinarske sekcije;
  • unapređivanje pismenosti učenika ali i pospešivanje informatičke pismenosti;
  • podsticanje učenika da pišu poeziju, prozu, prikaze književnih dela, filmova, koncerata i predstava, osvrte na modu i savremene trendove u raznim oblastima;
  • razvijanje i osnaživanje privrženosti školi beleženjem svega u vezi sa  školskim životom i  radom.

Projekti novinarske sekcije su:

2005. godine – Školska televizija; urednik: profesorka Maja Vuksanović, novinari- voditelji: Vanja Kukuruzović, Robert Mulaj, Milana Vukmanović i Jelena Milošević.

2005. godine – školski časopis „Mali Irižanin“ koji sa kraćim prekidima izlazi do 2014. godine .
Nastavnici - saradnici: Sanja Suba, Gordana Fodog, Zorica Prokić Horvat, Marko Ljubičić, Ivana Čitlučanin,  Sanja Medić, Nina Pašić Gergelj, Vesna Ninković, Snežana Zečević, Jelena Trboš, Slavica Mundžić, Ana Mršić Spasojević, Jelena Panić, Dragan Obradović, Slađana Horvat.
Članovi novinarske sekcije samostalno pišu, kreiraju sadržaje i izgled časopisa i uz pomoć glavnog urednika prave selekciju prispelih radova učenika škole od 1.  do 8. razreda.
Časopis je školske 2013/2014. godine podržao i novčano pomogao  Pokrajinski sekreterijat za obrazovanje, upravu i nacionalne zajednice.

Plan za budućnost je da časopis bude rađen u elektronskoj formi.