Obeleživači strana

Dragi učitelji su nas svojom predstavom "Izokrenuta bajka" povodom Dana škole podsetili da treba da čitamo. Zašto? Zato što junaci njihove predstave pod uticajem kompjutera i igrica ne mogu da se sete bajki, i ne znaju pravi način da prepričaju jednu od njih.

Mi smo smislili način da građane podstaknemo na čitanje prodavanjem obeleživača strana. Na ulazu u Dom kulture Učenički parlament je dočekao goste s korpicama punim interesantnih obeleživača koji su sa jedne strane bili oslikani, a sa druge strane se nalazila misao o čitanju umnih ljudi.

Dobrovoljnim davanjem novca posetioci su dobijali obeleživač, a kada smo potrošili zalihe nastavili su bogato da nas nagrađuju.

Ovom akcijom Učenički parlament je skupio 21.800,00 dinara koje će upotrebiti za kupovinu nastavnih sredstava za školu.

Hvala svima koji su pomogli našu akciju!

20150612 164327