Antićevi dani

Kulturni centar Novog Sada je ove godine osmi put zaredom organizovao manifestaciju „Antićevi dani“ u čast našeg velikog pesnika Miroslava Mike Antića, koja je trajala od 12. do 14. marta. Ove godine je navršeno pedeset godina od prvog izdanja Antićeve poznate zbirke „Plavi čuperak“, tako da je i sama manifestacija propraćena motivima ove zbirke. Iz tog razloga je organizovan recitatorski konkurs „Svako svoju tajnu ima“, na kom su 13. marta učestvovali učenici osnovne škole predstavljajući se Antićevom poezijom.
I naša škola je među 28 mališana imala svog predstavnika, učenicu sedmog razreda Irinu Subotić. Ohrabrena nastavnicom Majdom Tomić, Irina se predstavila pesmom „Kad bi jastuci progovorili“ i osvojila drugo mesto na ovom takmičenju.
Nagrade je uručio Vanja Vučenović, član Gradskog veća za kulturu.
Prenosimo vam delić atmosfere, a Irini još jednom čestitamo.

Više o manifestaciji možete pronaći na sajtu

20150313 130201