Uspeh učenika na Repuličkoj smotri lutkarstva FLUOŠ 2013.

Udruženje vojvođanskih učitelja i Ministarstvo prosvete Republike Srbije organizatori su 19. međunarodnog Festivala lutkarstva OŠ -  FLUOŠ, koje se održalo u Pozorištu mladih 19.04.2013. u 10 časova . Sedam odabranih, najuspešnijih osnovnoškolskih lutkarskih grupa regionalnih-međuopštinskih smotri nastupilo je na ovom festivalu. Predstave su analizirala i vrednovala dva žirija: dečiji žiri i stručni žiri koga su činili: Ana Radaković-glumica lutkar, Vesna Ždrnja - glumica, Milena Gmijović-učiteljica lutkar, Miroslava Grujić - pedagog, Beograd, Vera Stojšić Gašparovski - učiteljica lutkar i Dragana Glogovac - savetnica MPS ŠU Novi Sad.

Učenici 1. i 3. razreda područnog odeljenja iz Rivice su se plasirali na ovu smotru sa svojom lutkarskom predstavom "U svetu jabuka". Autor predstave i kreator lutaka je učiteljica Gordana Fodog, a autor teksta i saradnik je vaspitač Đorđe Orolicki.

Učenici lutkari:

Tamara Prodanović - mama Cica, treći razred

Vukašin Jovičić - tata Coka, prvi razred

Nikola Prodanović - sin Cile, prvi razred

Svetlana Antonijević - kćer Cojka, prvi razred

Nikola Puzić - bata ptica, treći razred

Filip Ćirić - seka ptica, treći razred.

Ovim putem se zahvaljujemo roditeljima koji su nam pružili veliku pomoć i podršku u realizaciji cele predstave, profesoru Ćosić Iliji, pedagogu škole Čolović Tatjani, direktorici DU "Dečija radost" Tomić Lidiji, profesorici književnosti Tomić Majdi, likovnom saradniku DU Radaković Sanji. Njihova podrška toga dana nam je značila mnogo.

Nagrade stručnog žirija:
kategorija- mlađi uzrast
Predstava "U svetu jabuka" i lutkarska grupa Riva - DIPLOMA ZA NAJBOLjE LIKOVNO REŠENjE LUTAKA (CRVIĆI) i osvojeno treće mesto.