Naša srca kucaju u istom ritmu

4. MEĐUOKRUŽNA SMOTRA LUTKARSKIH GRUPA
„NAŠA SRCA KUCAJU U ISTOM RITMU“
„Lutke su zagonetna vasiona,
Paralelni svet, koji omogućava
Čoveku da pogleda na sebe sa strane“

U OŠ „Marija Trandafil“ u Veterniku 28. 03. 2015. godine održana je po četvrti put Smotra lutkarskih grupa osnovnih škola koje u svom sastavu imaju bar jednog učesnika iz osetljive grupe i to iz: Inđije, Bukovca, Šangaja, Rivice, Belegiša, Veternika, Ravnog Sela, Novog Sada, Sremskih Karlovaca i Odžaka.
Smotru je otvorila Ljubica Srđanov, pomoćnica pokrajinskog sekretara za obrazovanje.
Na ovoj smotri učestvovalo je 150 učenika i 40 nastavnika.
Naša lutkarska grupa „Riva“, čiji su članovi učenici 1. i 3. razreda područnog odeljenja iz Rivice, izvela je predstavu „Čika Nića pudar“. Autor teksta je Đorđe Orolicki, a autor lutaka, scenografije i režije učiteljica Gordana Fodog.
Članovi lutkarske grupe:
Pajić Milica  1. razred
Krstić Bojana  1. razred
Jovičić Ljubica  1. razred
Prodanović Nikola  3. razred
i Prodanović Tamara  5. razred
Nakon žiriranja predstava naša lutkarska grupa „Riva“ osvojila je:

- Pehar i 2. mesto za režiju

- Pehar i 2. mesto za scenografiju

- Zahvalnicu i pehar za učešće naše škole na 4. Međuokružnoj smotri lutkarstva osnovnih škola.

Kako je Smotra izgledala iz ugla domaćina videćete na sledećem linku: