Dan izazova

SVETSKI DAN IZAZOVA
POKRENI SE!
„KAKAV SAN, VEŽBAM SVAKI DAN“

Povodom Međunarodnog dana izazova učiteljice Gordana Fodog i Slađana Horvat i vaspitačica Sandra Marinković, u područnom odeljenju u Rivici 27. maja 2015. godine organizovale su sportske aktivnosti za najmlađe.
U proteklih nekoliko godina OŠ „Dositej Obradović“  je uspešan učesnik ove manifestacije.
Ovo je samo jedna u nizu manifestacija koje promovišu sport kao stil života i ukazuju na pozitivan uticaj koji sport ima na svakog pojedinca i društvo u celini.
Međunarodni  Dan izazova pokrenula je Svetska asocijacija sporta za sve, sa ciljem da angažuje građane bez obzira na uzrast, nivo fizičkih sposobnosti, na socijalni status, da se bave rekreativnim aktivnostima kroz igru druženje i zabavu.
Ovom prilikom smo promovisali i osnivanje ritmičke sekcije za devojčice uzrasta od 6 do 11 godina u našoj školi koja će početi sa radom u školskoj 2015/2016. godini, kordinator i vođa sekcije je učiteljica Gordana Fodog.
dan izazova 019
dan izazova 031